Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sporenie a investovanie – základné informácie

HYPOTÉKA ALL INCLUSIVE

Počuli ste už o kýblikovej metóde? Táto metóda predstavuje jednoduchý spôsob ako si rozdeliť financie na tri kôpky tzv. kýbliky, pričom každý kýblik spĺňa iný účel – krátkodobé, strednodobé a dlhodobé sporenie.

MALÝ KÝBLIK
Sporenie - Gabriel Kundrát
Sporenie

Reprezentuje bežný účet, slúži na bežné výdavky. Výhodou je, že peniaze máte ihneď k dispozícii, nevýhodou je nulové zhodnotenie. Neodporúčame tu držať veľkú sumu peňazí, keďže kvôli inflácii strácajú na hodnote.

STREDNÝ KÝBLIK

Predstavuje železnú rezervu. Je určený na neočakávané výdavky či už sa vám pokazí auto alebo potrebujete rekonštruovať byt. Alebo tento kýblik môžete použiť aj ako sporenie na rodinnú dovolenku. Výhodou je, že sa tu vaše financie zhodnocujú cca 3-4% ročne, čím prevyšujú infláciu.

VEĽKÝ KÝBLIK

Reprezentuje dlhodobé sporenie. Cieľom môže byť napríklad zabezpečenie si slušného dôchodku, sporenie pre deti na štart do života alebo predčasné splatenie hypotéky. Dôležitá je pravidelnosť. Výhodou je priemerné ročné zhodnotenie viac ako 6%.

Refinancovaním úveru si viete znížiť splátku vašej hypotéky, prípadne skrátiť či predĺžiť dobu splácania úveru a.

Pokojne ma kontaktujte

Hypotéky a refinancovanie úverov je široká téma. Ak máte otázky, pokojne sa ozvite. Odpovedám do 24 hod. Konzultácie poskytujem osobne aj prostredníctvom videohovorov, takže pokrývam oblasť celého Slovenska.

Finančné vzdelávanie - Gabriel Kundrát
Finančné vzdelávanie – Gabriel Kundrát